ورق a283

ورق A283فولاد A283 – فولاد سازه ای. – فولاد ساختمانی.فولاد اسکله سازی – فولاد کشتی سازی. با نام های ورق مخزنی – فولاد مخزنی نیز معروف است – ASTM A283 – A283 Gr A , A283 Gr D – فولاد پلسازی

فولاد A283  - ورق A283 -  فولاد  سازه ای - فولاد ساختمانی- ASTM A283

فولاد A283

ورق فولادی A283 از پر کاربردترین ورق های فولادی فلزی در صنعت محسوب می گردد. و در گریدهای مختلفی چون A283 Gr D , A283 Gr A تولید و به بازار عرضه می گردد.

عامل اصلی شکل گیری گرید های مختلف این نوع ورق فولادی میزان و مقدار کربن آن می باشد.

این نوع فولاد یک ورق کم کربن است. و برای انواع سازه های گوناگون چون صنعت پل سازی و بسیاری دیگر به کار ‘گیری می شود.

نکته: جوشکاری این نوع ورق های فولادی مطابق با استانداردهای روز جهانی انجام می شود.

کاربردها

از این نوع ورق در صنایع گوناگون از جمله صنعت مخزن سازی، نفت، گاز، پتروشیمی، کشتی سازی. و اسکله سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ساختار ورق فولادی A283

24 درصد کربن و عناصر دیگری همانند، گوگرد، فسفر و مس وجود دارد.

در ساختار ورق فولادی A283 مقاومت کششی پایه کم و متوسط را نیز دارا می باشد.

ورق A283 در عرض های 1.5 ، 2، 2.5 و … در بازار موجود است.

انواع ورق A283

بطور معمول ورق A283 به دو صورت آجدار و کلاف معمولی. در صنعت کاربرد ورق A283 مورد استعمال قرار می گیرد.

میلگرد کلاف بی آلایش:

این گونه ورق در 4 دسته و از سایز 5.5 تا 1.6 میلی متر در بازار عرضه می شود. که سایزهای 5.5 تا 8 اصطلاح مفتول (وایر) در بازار شناخته می گردند. لازم به ذکر است این نوع ورق در کاخانجات حداکثر تا سایز 12 ساخت می شود. و سایزهای فراتر به صورت سفارشی ایجاد می گردند.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  ورق s275jr-قیمت ورق s275jr-فروش ورق s275jr-فولاد s275jr-ورق ساختمانی

این مدل میلگرد به دو گونه ی A2 , A3 تقسیم می شود. ارزش این دسته میلگرد در بازار بر پایه ی مدل و سایز آن گزینش میشود. به طور معمول قیمت ورق A283 به نوع آن و ضخامت آن بر می گردد.

میلگرد کلاف

کاربردهای دیگر

1- ساختمانی 2-خرپا و تیرچه 3- سیم خاردار 4- میخ – پیچ-پرچ 5- صنعت های الکترود سازی و جوشکاری. 6- توری حصاری و فنس و گابیون 7- مفتول خوش تراش و…

کارخانجات تولیدی این نوع فولاد در ایران

بطور کلی مفتول در مدل تولیدها تمام قرار می گیرد. این فرآورده در صنعت برای ساخت سیم مورد استعمال قرار گرفته. و از روش نورد بیلت و وزن ورق A283 در سوله نورد ساخت می گردد. فرآورده نصفه آخری ساخت شده به وسیله شمش و بیلت بعد از کشش سرد به سیم تبدیل می شود. در روش نورد گرم ابتدا شمش های فولادی به باطن کوره های حرارتی نورد وارد می شود. و پس از نیل به جایگاه حرارت متبوع برای عملیات نورد به خطوط مشخصات ورق A283 ساخت منتقل می شود. ورق A283 کلاف با اسم وایر رود هم در صنعت شناخته می شود. و تحت عنوان مواد نخستین همه مفتول های مختص صنعتی و گالوانیزه و آرماتوربندی به فعالیت می رود.

گونه های ورق A283 کلاف چیست؟

بعد از ایجاد فروش ورق A283 ها، با به کارگیری از دستگاه متبوع به صورت کلاف در می آیند. فولادی که برای ایجاد میلگرد مفتول به کار گیری می شود. توسط کلیه فرآیندها فولادسازی مانند کوره رو باز و ورق A283 قوس الکتریکی و کنورتور تهیه و تنظیم می شود. این کالا از شمش بیلت و به وسیله نورد گرم ساخت می شود . و تحت عنوان یک متاع نصفه پایانی در صنعت شناخته شده. و بعد از طی فرایند کشش سرد به اشکال سیم تبدیل می گردد.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  نبشی گالوانیزه-قیمت نبشی گالوانیزه-فروش نبشی گالوانیزه-نبشی فولادی گالوانیزه-نبشی آهنی

میزان کربن این نوع ورق

این مال دارنده درصد کربن پایینی بوده و قابلیت و امکان کشش پذیری بالایی داراست. وایر راد کم کربن قابلیت و امکان جوش پذیری بالا داشته و ارزیابی شیمیایی آنها به طوری است. که قابلیت جوش پذیری بالایی را در زمان عبور از زمان های کشش در پرسرعت داراست. از سایر قابلیت های ورق A283 می توان به چکش خواری بالا، امکان نورد. در وضعیت سرد و قابلیت و امکان در دست گرفتن ازدیاد ارتفاع مطلوب نمودار آنالیز. و قیمت ورق A283 می توان اشاره کرد. این نوع ورق ها به خاطر افزایش گنجایش و ظرفیت کارگاه های نورد A283 بیشتر مورد استفاده قرار گرفت. قابلیت جوشکاری مطلوب و وزن ایده ال موجب شده در صنعت کاربرد مطلوبی دارا باشد.

کلاف ورق A283 کربن

فولاد کم کربن – Low carbon steel – فولاد پاک – فولاد دوست دار محیط زیست.

استفاده از واژه بدون کربن نیز در ارتباط با فولاد دشوار است. به هر حال. فولاد بدون کربن آهن است. و محتوای کربن فولاد دقیقاً کنترل می شود . تا خصوصیات مورد نیاز در یک گروه خالص حاصل شود. برای تبدیل آهن به فولاد، باید کربن به آهن با هیدروژن کاهش یافته اضافه شود. هیدروژن هم اجازه می دهد. میزان انتشار گازهای گلخانه ای از بخش آهن و فولاد. به طور قابل توجهی کاهش یابد و بسیاری از کشورها در حال بررسی این بخش از فناوری هستند.

مزایای استفاده از ورق های دریایی

استفاده از این محصول باعث می گردد که ضخامت ورق ها کاهش پیدا کنند. اگرچه این ورق ها کاهش ضخامت داشته اما کیفیت و مقاومت در برابر خوردگی اش افزایش داشته است. به خاطر این که ورق ها جوش و برش پذیری خوبی دارند. و ضخامت بهتری دارند باعث می شود که در هزینه جوش کاری صرفه جویی شود. در وزن نهایی محصول نیز صرفه جویی می شود و این از نظر اقتصادی به صرفه است.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  مخزن کروی تحت فشار چیست؟-فروش ورق A516-ورق A283-ورقA285-ورقA537

چرا به صرفه بودن و سبک بودن وزن ورق اهمیت دارد؟

اهمیت این موضوع بسیار زیاد است علاوه بر این که در هزینه های اقتصادی صرفه جویی می گردد. سود آور نیز است. بدین معنا که کشتی سبک تر خواهد بود (منظور آن است. که در حین این که از ورق های سبک در سازه ه اش استفاده می شود. ساختار سازه نیز پچیده باشد).هرچه کشتی سبک تر باشد کالای بیشتری برای یک حجم معین می تواند حمل کند. در نتیجه قدرت کمتری به کارگیری می شود و در پی آن سوخت اندک مصرف می شود. که در نهایت وقتی کشتی سبک تولید شود. در آمد بیشتر با هزینه کمتری در اختیار مالکین می گذارد.

ارتباط با ما

09122136675

02128423820

سلام، پاسخگو هستیم