ورق سیاه st37-قیمت ورق st37-فروش ورق آلیاژی st37-ورق ساختمانی st37

ورق سیاه st37 در نورد گرم تختال ها پس از گرم شدن تا حدود 1280 درجه سانتی گراد. در کوره های پیش گرم کن و پوسته زدایی در نورد های اولیه و نهایی نورد می شود.

ورق سیاه st37-فروش ورق سیاه st37-قیمت ورق سیاه st37-ورق فولادی st37

در نهایت ضخامت آن به 1.2 تا 16 میلی متر می رسد. که به صورت کلاف (کویل) تولید می گردد.

علت نامگذاری ورق st37 به ورق سیاه

تولید ورق با تکنولوژی نورد گرم به این معناست که مواد اولیه تولید ورق در دماهای بسیار بالا ذوب می شود. و در طی این فرآیند ورق ظاهری مات به خود می گیرد. لذا به دلیل رنگ ظاهری آن در بازار از اصطلاح ورق سیاه برای آن استفاده می شود.

کاربردهای ورق سیاه

ورق های نورد گرم (ورق سیاه) در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی و… کاربرد دارند.

ضخامت ورق سیاه st37

ضخامت این نوع ورق از 1.5 میلی متر آغاز می شود و نهایتاً به 100 میلی متر ختم می شود.

ابعاد فیزیکی ورق سیاه

در حالت رول فرم عرض ورق های سیاه بسته به ضخامت چهار عرض. 100 سانت و 125 سانت و 150 سانت و 200 سانت را دارا خواهند بود. طبعاً در حالت رول فرم محدودیت طولی وجود نخواهد داشت.

در حالت فابریک نیز بسته به مقدار سفارش می توان هر اندازه و ابعادی را تولید کرد اما بعضی ابعاد مرسوم و پر کاربرد هستند.

استانداردهای ورق سیاه

ورق سیاه را معمولاً با استاندارد st37 می شناسند.

وزن ورق سیاه st37 = طول ورق (میلی متر) * عرض ورق (میلی متر) * ضخامت (میلی متر)* چگالی ورق

چگالی آهن: در حالت استاندارد عدد 7.86 تعریف می گردد. اما برای محاسبه منطقی بهتر است از عدد 8 استفاده نمایید. 8 عدد تجربی است که تلورانس ضخامت را پوشش می دهد.

انواع ورق سیاه

ویژگی های مختلفی همچون ترکیب شیمیایی، نوع عدل بندی و نیز جایی که ورق سیاه در آن به کار می رود. موجب شده که این محصول از جهات مختلفی دسته بندی شود.

انواع ورق سیاه از نظر ظاهری

از نظر ظاهری اگر بخواهیم بررسی کنیم. ورق بازار به دو دسته شیت و رول در بازار تقسیم می شود. نوع شیت همانطور که از نام آن پیداست، بصورت صفحه ای است. اگر شما ورق را به شکل صفحات تخت یافتید، از نوع شیت است. در حالت رولی اما ورق ها به گونه ای هستند که به شکل دایره حول یک محور پیچیده شده اند. اگر ورق به این شکل باشد، نام های دیگری همچون کویل ورق سیاه، رول ورق سیاه و یا رول پیچی می گویند.

1- ورق سیاه شیت:

این نوع ورق به خاطر دارا بودن ابعاد بسیار دقیق، فابریک نیز خوانده می شود. در مورد اندازه و ابعاد آن نیز اگر بخواهیم صحبت کنیم. باید بگوییم که این نوع ورق در ضخامت بالای 15 میل و ابعاد متنوعی موجود است.

2- کویل ورق سیاه:

این نوع ورق اما دارای ضخامتی بین 2 تا 15 میل است و رقم اندازه عرض آن نیز بین چند عدد خاص است. که عبارتند از 1000،1250،1500 و 2000 میلی متر. اما طول آن در اندازه های دلخواه مشتری از کویل بریده می شود.

ورق سیاه بر اساس گرید

در اینجا دسته بندی بر اساس شماره ST است. در یک تعریف کلی اگر بخواهیم بگوییم گریدهای بین ST33 تا ST52 ورق سیاه می نامند. یک قانون نانوشته است که به ورق ST37 ورق سیاه ساختمانی و به ورق st52 ورق سیاه صنعتی بیان می شود. دقت کنید که در اصل ورق سیاه همان ورق st37 است.

کاربرد ورق سیاه st37

این ورق کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارد. چراکه ورق سیاه مواد اولیه مورد نیاز بسیار از صنایع است. این ورق به خاطر شکل دهی خوبی که دارد. در صنایعی چون تانکرهای سوخت و آب و سایر مواد شیمیایی پرکاربرد است. در صنعت کشتی سازی نیز این ورق بسیار استفاده می شود. و علت آن هم این است که مقاومت این ورق در برابر نیروهای عمودی و امر سایش بی نظیر است. از دیگر موارد کاربرد ورق سیاه میتوان به صنعت خودروسازی اشاره کرد. که از آن در کف اتومبیل ها و نیز دیگر بخش هایی که در معرض سایش قرار دارند، استفاده می شود.

در پتروشیمی ها از این ورق در ساخت تانکر و سایر بخش های صنعتی و سازه ای استفاده می شود. کشاورزی و ساختمانی سازی از دیگر صنایعی هستند که ورق سیاه به وفور در آنها کاربرد دارد. برای ساخت تجهیزات کشاورزی و مخصوصاً در ساخت چرخ دنده های بزرگ از این ورق استفاده می شود. همچنین در ساخت سازه های پوسته ای و نیز در صنعت سوله سازی این ورق به شدت پرکاربرد است. و در واقع کاربرد اصلی این ورق همانطور که در بالا هم بیان شد، در بخش ساختمان سازی است. بطور خلاصه از جمله کاربردهای ورق سیاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

مشخصات ورق st37

این ورق در دمای بسیار بالا تولید می شود. ((930 درجه سانتی گراد)) که بالاتر از دمای یکریستالیزیشن یا همان تبلور دوباره فلزات است. در مور ضخامت این ورق نیز باید گفت که کمترین مقدار آن 2mm است. که با علت اکسیداسیون سطح آن، از کیفیت بالا و مطلوبی برخوردار نیست. توجه داشته باشید که سطح این آهن نیز صاف نیست و دارای ناهمواری هایی است. همانطور که می دانید زمانی از این جنس ورق ها استفاده می شود که استحکام سطحی بالایی نیاز است. کاربرد اصلی این ورق برای تولید پروفیل است. توجه کنید که ورق فولادی دارای انواعی است که یکی از آنها ورق سیاه می باشد.

جالب است بدانید که چون درصد کربن در این ورق پایین است. جوشپذیری بالایی داشته و به این دلیل که قدرت را پس از جوشکاری به گونه ی خوبی حفظ می کند. همواره مورد توجه مهندسان عمران و صنایع بوده است. دقت داشته باشید که از این ورق در ساخت مقاطع فولادی متنوع همچون تیرآهن، نبشی، میلگرد، ورق، پروفیل و ناودانی استفاده می شود.

ارتباط با ما

09122136675

02128423820

سلام، پاسخگو هستیم