میلگرد mo40 یک میلگرد آلیاژی مولیبدن کروم دار است.

میلگرد mo40-قیمت میلگرد Mo40-فروش میلگرد mo40-میلگرد 7225-میلگرد 4140

میلگرد mo40

این فولاد به طور گسترده ای برای ساخت آن دسته از تجهیزات صنعتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند. مانند تیر، ستون، چرخ دنده و غیره به کار می رود.

فولاد mo40 دارای خواص زیادی می باشد که از مهمترین این خواص ها می توان به

فولاد mo40 نوعی فولاد کم آلیاژی است. آلیاژ mo40 متعلق به گروه فولادهای مقاوم به حرارت، که این آلیاژ کیفیت بالایی دارد.

این فولاد جزو آلیاژهای کم کربن دسته بندی می گردد. و دارای توان کششی و مقاومت بسیار بالایی می باشد.

نکته قابل توجه در ذوب این فولادها ضخامت کامل آنها است. بنابراین فولادهای آلیاژی Mo40 به عنوان آلیاژهای باکیفیت شناخته می شوند.

همچنین بدلیل اینکه سختی این فولاد بسیار زیاد است. در پروژه هایی که مقاومت به سختی و توان کششی بالا مد نظر باشد. از این فولاد استفاده می شود.

MO40 فولادی ساده و با تناژ تولید جهانی بالاست که در غلتک های صنایع مختلف ذیل کاربرد دارد.

عملیات حرارتی فولاد MO40

دمای آنیل

در روش Annealing (دمای آنیل) فولاد MO40 را در دمای 800- 850 درجه سانتی گراد حرارت می دهیم.

این حرارت تا زمانی که تمام قسمت های فولاد به طور یکسان منتقل شود ادامه دهید و در نهایت درون کوره آن را خنک کنید.

عمل نرمالیزه

در روش Normalizing فولاد Mo40 را در دمای 870-900 درجه سانتی گراد حرارت می دهیم. در این روش همانند روش قبل حرارت را تا زمانی ادامه می دهیم که در تمام بخش های فولاد به طور یکسان منتقل شود. سپس به مدت 15 – 20 دقیقه آن را در آب خیس کنید و در پایان در هوای ساکن خنک کنید.

دمای برگشت (Tempering)

در بعضی اوقات ممکن است فولاد نیاز داشته باشد که مجدداً حرارت داده شود. در این حالت فولاد MO40 مجدداً در دمای 550-700 درجه سانتی گراد حرارت می دهیم.

حرارت دهی را تا زمانی که در تمام بخش های فولاد به طور یکسان منتقل شود ادامه دهید. سپس به مدت یک ساعت هر 25 میلی متر از فولاد را در آب خیس کنید و در هوای ساکن خنک کنید.

کاربرد فولاد MO40

در مواردی که به سختی و مقاومت به سایش زیاد نیاز است از فولاد Mo40 که هم به صورت میلگرد. و هم به صورت مقطع مربعی و صفحه موجود است استفاد می شود.

برخی از رایج ترین کاربرد فولاد MO40 به شرح زیر است.

ترکیب شیمیایی

فولاد Mo40 در ساختار خود

دارا می باشد. با توجه به این ساختار نام فولاد Mo40 با نام شیمیایی CrMO40 42 شناخته می شود.

میلگرد mo40

در این ساختار کروم باعث بالا رفتگی مقاومت و سختی پذیری می شود.

وچود کروم در فولاد باعث می شود. به راحتی مارتنزیت گرفته شود. زیرا نیاز به سرد کردن در آب و روغن ندارد. و در دمای اتاق این کار انجام می گیرد.

به دلیل وجود کاربید، در کروم، کروم باعث مقاومت در برابر برش و سایش می شود. همچنین ناحیه آلفا را بالا می برد. و لوپ گاما را کوچک می کند.

سیلسیوم اگر در ساختار فولاد موجود باشد، دمای بحرانی افزایش پیدا می کند. هرچه مقدار سیلسیوم در فولاد بیشتر باشد مقاومت فولاد را در برابر اکسید شدگی بالاتر می برد.

تفاوت عنصر منگنز برخلاف سیلسیوم این است که برش پذیری که در اثر سیلسیوم کاهش می یابد. توسط منگنز کنترل می گردد. و در طی فرآیند اکسید آهن تولید نمی شود.

مولیبدن یک عنصر کاربردی است. وجود این عنصر در ساختار باعث افزایش مقاومت کششی و حرارتی می شود.

مقدار آلیاژ در فولاد MO40 پایین است. به همین دلیل تغییرات چشمگیری در نمودار ساختار فولاد ایجاد نمیکند.

فولادها دانه درشت هستند که باعث بالا بودگی نقطه ذوب آنها می شود. ساختارهای درشت دانه از خواص مکانیکی خوبی برخوردار نیستند و حتماً باید قبل از استفاده آنیل شوند.

فولاد آلیاژی MO40 / استاندارد دیگر این نوع فولاد AISI 4140 ., نوعی فولاد آلیاژی با کیفیت بسیار بالاست. از این نوع فولاد آلیاژی برای ساخت قطعات بسیار مقاوم و ضربه پذیر استفاده میگردد.

قطعات فولادی که در صنایع و ماشین آلات سنگین مشاهده می شود. همه از این نوع فولاد آلیاژی ساخت شده اند. ورقMO40., یک نوع فولاد کروم,مولیبدن است. این نوع فولاد خصوصیت مکانیکی و حرارتی برجسته ایی دارد. فولاد AISI بمانند فولاد AISI 4140., فولاد کروم – مولیبدن است. که نسبت بیشتر کربن در ساختار خود دارد., کربن بیشتر در این نوع فولاد آلیاژی,قدرت کششی بالاتر. و رفتار مکانیکی بهتری را رد فولاد بوجود می آورد.

ویژگیهای جوشپذیری بهتر,نمونه ایی دیگر از قابلیتهای این نوع فولاد است. واکنش حرارتی فولاد MO40 در نسبت به فولاد آلیاژی AISI / ASTM 4130 در جایگاه بهتری قرار دارد.

ابعاد

امروزه, فولاد MO40 در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید میگردد. قطر شمشهای فولاد آلیاژی کروم – مولیبدن. از حدود 8 الی 3000 میلیمتر متغیر است. صفحه های فولادی که با استفاده از فولاد MO40 ساخته میشوند. دارای ضخامت حدود 10 الی 1500 میلیمتر بوده. و عرض آن, 200 الی 3000 میلیمتر میباشد.

ورق فولاد Mo40 در سایر استانداردها با اعداد و نمادهای مختلف دیگری نمایش داده میشود.

فولاد آلیاژی MO40 بطرز بسیار موثری برای کاربردهای صنعتی,تولید ماشین آلات,محور خودروها,چرخ دنده های غول پیکر.,سازه های سنگین و غیره بکار میرود. این نوع فولاد به خوبی فرم میگیرد .و قابلیت جوشکاری مناسبی دارد.

دمای آهنگری این فولاد در حدود 926 الی 1205 درجه سانتیگرد است. که شرایط حرارتی برای این نوع فولاد آلیاژی دذ محدوده ی دمای 816 الی 1038 درجه سانتیگراد تایید شده است.

عملیات حرارتی فولاد آلیاژی MO40/ چندین نوع عملیات حرارتی روی این نوع فولاد آلیاژی انجام میشود. بطور معمول میبایست فولاد Mo40 را تحت عملیات حرارتی قرار داد تا فاز ماتنزیت و پرلیت در آن تشکیل شود.

ارتباط با ما

09122136675

02128423820

سلام، پاسخگو هستیم