لوله مانیسمان-قیمت لوله مانیسمان-لوله آتشخوار-لوله بدون درز مانیسمان-لوله فولادی مانیسمان-لوله بدون درز فولادی

لوله مانیسمان – لوله آلیاژی – بدون درز – قیمت روز – انواع لوله آلیاژی – فروش لوله -80-40-20-APL 5L-ASTM-A106 و A53-آتخشوار

لوله مانیسمان-فروش لوله مانیسمان-قیمت لوله مانیسمان-لوله بدون درز-لوله آتشخوار

شرکت مانسمان به آلمانی Mannesmann AG یک خوشه ایی آلمانی بود. که دفتر مرکزی آن در شهر دوسلدورف مستقر بود. این شرکت در سال 1890 میلادی با هدف تولید لوله های بدون درز تأسیس شده بود. و در سال 1999 میلادی توسط شرکت وودافون خریداری شد.

که یکی از بزرگ ترین انتقالات در قرن اخیر بود. سهام این شرکت در بورس فرانکفورت داد و ستد میشد. این شرکت دارای 130- 890 نفر کارمند در کل جهان و در آمد 23/27 میلیارد یورو در سال 1999 بود.

مشخصات فنی لوله مانیسمان

این نوع لوله بنام لوله های بدون درز نیز معروف است. در فرآیند این لوله ها هیچگونه جوش در بدنه آنها انجام نمیگیرد. بدلیل یکدست بودن بدنه این نوع لوله ها, لوله مانیسمان تبدیل به یک لوله محکم شده است. از لحاظ قیمت نیز از سایر لوله ها گرانتر است. زیرا در آن جوش وجود ندارد. و آسیب پذیری بسیار کمی دارند. در تولید لوله های مانیسمان بر خلاف سایر لوله ها از شمش استفاده میگردد.

لوله یکپارچه و بدون درز

لوله بدون درز Seamless که به مانسمان یا مانیسمان نیز مشهور است . یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی است .که در صنعت نفت,پتروشیمی, گاز و همچنین در قطعه سازی مصارف بسیار دارد. لوله های بدون درز در بازار هم چنین بعنوان مقاطع ضخیم و بسیار مقاوم تحت فشار شناخته میشود. زیرا بدلیل یکنواخت بودن و نداشتن درز جوش, دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل فشار و تنش های فیزکی دارد. بگونه ایی که به خوبی خود را در هر نوع شرایط آب و هوایی مطابقت میدهد.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  استیل 310 – قیمت استیل 310- فروش استیل 310-فولاد نسوز -استیل نسوز-steel

فرآیند تولید لوله مانیسمان

برای ساخت لوله های مانیسمان از استاندارد ASTM به شماره A106 و A53 و هم چنین استاندارد نفت و گاز APL 5L استفاده می گردد.

کاربرد لوله مانیسمان

از کاربردهای این نوع لوله میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

انواع لوله مانیسمان

این نوع لوله ها طبق کاربردهایشان,. به سایز و ضخامت رده بندی میشوند. در بازار ایران این نوع لوله ها را بر اساس رده ی آنها دسته بندی میکنند. لوله مانیسمان دارای رده های 80 – 40 – 20 تقسیم بندی میشوند.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  ورق آلیاژی-فروش ورق آلیاژی-قیمت ورق آلیاژی-ورق A283-ورق a516-ورق a36

فرایند ساخت لوله مانیسمان

ابتدا شمشهای فولاد را برش میدهند. سپس شمش درون کوره قرار میگیرد. کوره تا دمای 1300 درجه سانتیگراد گرمادهی میشود. مرحله بعدی شلیک سمبه نامیده میشود. در این مرحله سمبه با سرعتی زیاد به داخل شمش پرتاب میگردد. این کار باعث سوراخ شدن شمش میگردد. بعد از این مرحله سمبه از درون لوله در می آید. اگر لوله تاب داشته باشد آنرا صاف میکنند.

در مجموع فرآیند تولید لوله های مانسمان شامل مراحل:: برش, پیش گرم, مرحله ی PIERCING, عبور از دستگاه الانگاتور, شلیک سمبه, تاب گیری. حداسازی, سمبه, کروی سازی, مرحله کشش, خنک سازی, مرحله اندازه گیری, مرحله آزمایش, مرحله ی کونیک کردن, پولیش و در پایان پاندل کردن است.

لوله ها با ابزار کامپیوتری آزمایش و تست میشوند.

تاریخ ابداع و ساخت لوله های بدون درز به اواخر قرن نوزدهم بر میگردد. و این روش نخستین بار توسط مهندس آلمانی بنام مانسمان بکار گرفته شد.

لوله چیست؟

استوانه ایی توخالی است که از آن برای انتقال یا نگهداری سایر مواد و مایعات استفاده میکنند. لوله ها میتوانند از مواد مختلفی مثل:: پلیمر,فولاد, آهن,شیشه و … ساخته شوند. از انواع لوله میتوان به لوله های فلزی و لوله های پلی اتیلن که کاربرد بسیاری در صنایع مختلف استفاده میشوند نام برد.

لوله های فولادی بدون درز که با نام دیگر مانیسمان در ایران و جهان شناخته می شوند. کاربردهای بسیار زیادی دارند. این لوله های یکپارچه و بدون درز در صنایع هسته ای، گاز طبیعی، پتروشیمی. کشتی سازی و دیگ های بخار بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های بدون درزز تقریباً حدود 65 درصد از سهم بازار صنعت لوله را در دنیا اشغال کرده است.

مقاله مرتبط جهت مطالعه  لوله Api گازی-فروش لوله گازی Api-قیمت لوله گازی Api-کاربرد لوله Api گازی

مشتریان اصلی لوله های بدون درز در بازار بین الملل شرکت های زیر می باشند.

از کاربردهای لوله بدون درز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- لوله های بدون درز برای خدمات پر فشار

2- برای خدمات کم فشار و متوسط

3- در مکانیک و خودروسازی

4- مبدل حرارتی و کندانسورها

5- لوله های دیگ بخار

6- لوله فولادی یکپارچه جهت استفاده در ساختمان سازی کشتی

8-لوله های خدمات حمل و نقل سیال

9-لوله های فولادی بدون درز برای سرویس با درجه حرارت پایین

10- خط لوله های مورد استفاده در محیط سرویس ترش

لوله مانیسمان-قیمت لوله مانیسمان-لوله آتشخوار مانیسمان-لوله فولادی مانیسمان-لوله بدون درز مان

ارتباط با ما

09122136675

02128423820

سلام، پاسخگو هستیم