فولاد 7709 یا بعبارت دیگر 1.7709 جزء دسته‌ی فولاد مقاوم به حرارت یا بعبارت دیگر فولاد دما بالا است.

فولاد 7709-قیمت فولاد 1.7709-فروش فولاد 7709-میلگرد 7709-تسمه 7709

این فولاد در استاندارد بهلر با نام D230 نام دارد. همچنین در استاندارد DIN دارای مشخصه 21CrMo75-V می‌باشد.

مشخصات

فولاد 7709 می‌تواند دماهای بسیار بالا را (تا حدود 550 درجه سانتی‌گراد) تحمل نماید. بدون اینکه در خواص آن تداخلی ایجاد گردد. سختی این فولاد می‌تواند به 255 برینل برسد. این فولاد استحکام مناسبی دارد. از نکات منفی درباره این فولاد می‌توان به هزینه بالای آن اشاره نمود. البته موارد استفاده آن خاص است و برای استفاده‌های معمول مناسب نیست.

دمای پیش‌گرم این فولاد بین 150 الی 200 درجه سانتی‌گراد است. برای آهنگری (فورجینگ) دمای مورد نیاز باید بین 850 الی 1100 درجه سانتی‌گراد باشد. دمای آنیل کردن آن بازه‌ای بین 680 الی 720 درجه سانتی‌گراد و درجه حرارت سخت‌گردانی 890 الی 940 درجه سانتی‌گراد است. این فولاد را در محیط‌های آبی و روغنی سرد می‌کنند.

جدول ویژگی‌های فیـــزیکی فـــولاد 1.7709

فولاد 1.7709-قیمت فولاد 7709-فروش فولاد 7709-میلگرد 7709-تسمه 7709

ترکیب

فولاد 7709 دارای عناصر آلیاژی کربن،سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن و وانادیم است. میزان متوسط کربن (درصد وزنی) در این آلیاژ، 0/23 درصد، سیلیسیم 0/28 درصد، منگنز 0/5 درصد، کروم 1/3 درصد،مولیبدن 0/75 درصد و وانادیم به میزان 0/28 درصد متوسط وزنی است. همچنین این فولاد می‌تواند دارای مقادیر ناچیزی گوگرد و فسفر باشد.

کاربرد فولاد D230

از این فولاد در اجزاء موتورهای گرمایی تا دمای 540 درجه سانتی‌گراد و نیروگاه‌های حرارتی، شفت و دیسک توربینی (در روتر و تیغه آن)، فیتینگ، فلنج و پیچ و مهره‌های مقاوم به حرارت استفاده می‌شود. به طور کلی، استفاده از این فولاد در توربین‌های جت رایج است.

همانطور که بیان شد فولاد D230 در دسته فولادهای آلیاژی مقاوم به حرارت قرار می‌گیرد. عنصر کرو م و نیکل باعث افزایش استحکام، سختی‌پذیری، چقرمگی، مقاومت به اکسیداسیون و خوردگی می‌گردد و وجود عناصر وانادیم و مولیبدن در این فولاد باعث افزایش مقاومت به خزش و حفظ استحکام در دماهای بالا می‌شود. و از این رو جهت ساخت پیچ و مهره‌های مورد استفاده در دماهای بالا تا 540 درجه‌ی سانتی‌گراد، مثل روتر و استاتور توربین‌های گازی و بخار به‌کار می‌رود.

فرآیندهای حرارتی و بهبود خواص فولاد 1.7709

برای افزایش خواص مکانیکی و حرارتی این نوع فولاد می‌توان از فرآیندهای حرارتی مختلفی مانند سخت‌کاری، تمپرینگ و نرمال‌سازی استفاده نمود. این فرآیندها به بهبود استحکام، چقرمگی و مقاومت فولاد در برابر شرایط سخت کمک می‌کنند. و طول عمر قطعات تولیدی از این ماده را افزایش می‌دهند.

میلگرد 1.7709

مقطع پر کاربرد میلگرد 7709 در ابعاد و اندازه‌های مختلف در صنعت کاربرد زیادی دارد.

قیمت

قیمت این فولاد به عوامل مختلفی بستگی دارد. فاکتورهایی چون کیفیت ساخت و برند سازنده، سطح مقطع و نوسانات ارزی بازار بر روی قیمت‌گذاری تأثیر می‌گذارند.

ورق استحکام بالا-ورق های فلزی از مهمترین بخش های صنعت محسوب می شوند. که از مهمترین آلیاژهای پر استفاده در صنایع مختلف می توان به فولاد اشاره نمود.

ورق استحکام بالا-فروش ورق استحکام بالا-قیمت ورق استحکام بالا-ورق آلیاژی و فولادی

اما معمولاً تولیدکنندگان براساس نیاز مصرف کنندگان خود از عناصر دیگری به صورت ترکیبی با فولاد استفاده می کنند. تا ورق های با کیفیت بالاتر و جواب گوی نیاز آنان تولید شود. به همین سبب ورق های استحکام بالا در تنوع زیادی با دو روش تولید می شوند.

ورق استحکام بالا چیست؟

ورق های استحکام بالا از قابلیت جوش پذیری و شکل پذیری خوبی برخوردار بوده و به نسبت فولاد کربنی مقاومت بالایی دارند. در حال حاضر امکان تولید این ورق ها در گریدها و ضخامت های مختلف وجود دارد. چراکه طی فرآیند ترمو مکانیکال این ورق ها را تولید می کنند. به همین سبب در مصارفی که به ورق هایی با استحکام بالا و وزن پایین نیاز است. می توان از این نوع ورق ها استفاده نمود.

تولیدکنندگان ورق های استحکام بالا بر اساس کارایی هر ورق، نوع آلیاژ آن را مشخص می کنند. تا به راحتی بتوانند پاسخگوی نیاز مصرف کننده باشند. از مهمترین موارد استفاده و کاربردهای ورق استحکام بالا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

انواع ورق استحکام بالا

برای تولید ورق های استحکام بالا از عناصر مختلفی در کنار فولاد مانند: عنصر روی، آلومینیوم، کربن، مس، منگنز و موارد دیگر استفاده می کنند. در نهایت ورق های استحکام بالا در تنوع زیاد تولید می شود. در این بخش به معرفی محکم ترین ورق های فلزی که کاربردهای بیشتری در صنایع دارد می پردازیم.

ورق فولادی ضد زنگ

ورق فولادی ضد زنگ از ترکیب آهن و کربن تولید می شود. که با اضافه کردن عنصر کروم به آن ویژگی مقاومت در برابر خوردگی هم به این ورق ها افزوده می شود. معمولاً این ورق در برابر سایش، افزایش مقاومت دارد و قابلیت شکل دهی خوب آن موجود آن است. تا در شرایط دمای بالا و پایین بتوان از این ورق ها استفاده نمود. ورق فولادی ضد زنگ خطری برای سلامتی انسان ندارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. به همین دلیل آن را در چند دسته بندی کلی تولید می کنند.

ورق های استحکام بالا به دلیل داشتن خاصیت های منحصر به فرد مانند شکل پذیری مناسب. جوش پذیری خوب و از همه مهمتر وزن سبک در برابر استحکام بالا مورد استفاده در صنایع مهم قرار می گیرند. این ورق ها از آلیاژهای مختلفی تولید می شوند و به همین جهت در تنوع بالا در بازار ارائه می گردد. که برای ساخت تجهیزات مهم صنعتی می توان از آن ها استفاده کرد.

ارتباط با ما

09122136675

02128423820

سلام، پاسخگو هستیم