ورق آجدار – ورق برجسته – ورق آجدار گالوانیزه – ورق آجدار استیل- ورق کفسازی-ورق ضد لغزش

ورق آجدار – ورق برجسته – ورق آجدار گالوانیزه – ورق آجدار استیل- ورق کفسازی

ورق آجدار در صنایع مختلف به نام و عنوان ورق شطرنجی- ورق کف سازی -ورق برجسته مشهور است.  ورق آجدار بصورت صفحه ای با علائم حک شده ی منظم بر روی آن با طرح هایی در یک سمت آن است. که به شکلی الماس گونه و طرح های دیگر دارد. بطوریکه سمت دیگر ورق صاف میباشد. این نوع ورق میتواند به اشکال ورق های فولادی با ظاهر قطره اشک – و از نوع ورق فولاد نرم با ظاهر الماس و ورق فولاد نرم برجسته باشد. این نوع بیشتر از نوع فولاد و فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم میباشد.

گروهی از ورقها که معمولا به شیوه ی نورد گرم تولید میگردند و بر روی آن برجستگی‌هایی وجود دارد، ورق آجدار هستند.

علت ضد لغزش بودن

ورق آجدار بعلت اشکال منظم بر روی آن ضد لغزش میباشد. ورق آجدار فولادی از مقاومت سایشی مطلوب و همچنین مقاومت در برابر لغزش برخوردار است.ورق آجدار شکل قابل ملاحظه ایی از فولاد است. که بعنوان یک ماده خام برای صنایع در مقیاس کوچک تا بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. این اشکال از صفحاتو مقاوم در برابر سایش هستند. که دارای سختی مناسبی نیز هستند.

کاربرد ورق آجدار

از این نوع ورق آلیاژی در صنعت مهندسی و ساخت و ساز ،. ورق آجدار به طور وسیع در بخش ساخت و ساز برای پله ، سکو و پیاده روها و همچنین صنایع خودرو و کشاورزی مورد استفاده و کاربرد قرار میگیرد. در شرکت ها ، به بویژه مغازه ها ، از ورق آجدار در پله ها و راه های باریک گربه رو. معمولاً برای محافظت از ایمنی کارگران استفاده می شود. بعلاوه مردم امروزه آنرا بعنوان یک عنصر دکوراسیون مد نیز مورد استفاده قرار میدهند.  ورق آجدار یک ماده بسیار متنوع است .

این نوع فولاد دارای طیف وسیعی از کاربردها میباشد.

استفاده از این نوع فلز آلیاژی در صنعت حمل و نقل -کارخانجات- و مراکز تجاری – مسکونی-مدارس-مغازه ها و آسانسورها استفاده میشود. ورق آجدار در پله- راهرو – پله نردبان یا حتی رمپ  کاربرد دارد. در صورت نصب و پشتیبانی درست -. ورق آجدار قادر به بارگیری بارهای سنگین است. بغیر از استفاده در مصارف صنعتی ، از ورق آجدار میتوان از این نوع فلز آلیاژی در معماری و دکوراسیون استفاده نمود.

استفاده در مکان با لغزش و اصطکاک زیاد

هم چنین این نوع فولاد از محافظت مطلوبی برخوردار است. ورق های آلومینیومی در بخش های متحمل بار بر روی دیوارها نصب میگردند. تا در برابر هرگونه صدمه ناشی از وزن سنگین محافظت شوند. از این نوع آلیاژ برای مناطق تجاری که در آن احتمال لغزش زیاد پا وجود دارد. محافظت ایده آلی را ایجاد می نمایند. خریداران در مراکز تجاری با کیف های سنگین .چرخ دستی و چمدان های خرید می توانند بسهولت به سطوح رنگی محافظت نشده. و سطوح دیواری آسیب وارد نمایند- در نتیجه ظاهری فرسوده و خسته ایجاد نمایند. اقدام صحیح و مناسب جهت ممانعت از این کار استفاده از ورق های برجسته از نوع طرح دار است.

ضخامت آج بر روی ورق

گذاشتن ورق آلومینیومی 1.5 میلی متر بر روی دیواره ها است. تا بسهولت راحتی تمیز گردد و به سادگی تعویض شود. هم چنین استفاده از ورق آجدار می تواند درهای انبار را در برابر سایش عمومی سنگین وارد شده. کاربرانی که درب های چرخان را با استفاده از چرخ دستی ها باز می کنند .و یا حتی برای درهای باز شده با پا دربطوریکه که دستها پر از وسیله باشند. بمانند رستورانها و کافه ها که پیشخدمت بطور مداوم باید به درهای آشپزخانه دسترسی داشته باشند.، بسیار مناسب است.

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم به دلیل نگهداری آسان و مقاومت در برابر خوردگی بسیار مناسب جهت استفاده در شرایطی که نیاز به بهداشت بالایی دارند. ، انتخابی صحیح و مناسب میباشد. در بیشتر موارد ، خاک را میتوان به سهولت با برس زدن. از روی ورق آلومینیومی تمیز و پاک نمود. لکه های سرسخت را میتوان با ماده شوینده ملایم و یک پارچه نرم از تمیز کرد.

الگوی ورق آجدار

بطور معمول اشکال روی ورق حدود 1.5 میلیمتر ارتفاع به سمت بالا دارد. این نوع از ورق دارای خاصیت ماشینکاری بسیار مطلوبی است. که امکان برش ، شکل دهی و خمکاری سهل را بوجود می آورد. مطلوبترین ضخامتها بین 1.5 میلی متر و 2 میلی متر میباشد.و به وسیله ی ابزارهایی بمانند مته معمولی – قلاب برقی و برش فلزی قابل شکلپذیری و تولید میباشد.

قابلیت ماشینکاری

این نوع ورق ها را میتوان برش داده و منطبق با نیاز ایجاد کرد. قابلیت ماشینکاری آسان ورق آجدار این نوع فلز آلیاژی را به یک راه حل مناسب. و مطلوب برای تختهای کامیون -کف پوش کامیون و کف تریلر – هم چنین کف آمبولانس تبدیل مینماید.

دوام و چقرمگی

دوام و چقرمگی بالا از وسایل نقلیه و کف پوش در فضاهای تریلر و کامیون محافظت مینماید. آج های موجود در این نوع ورق آلیاژی به لطف درخشش طبیعی و خصلت بدون زنگار بودن آن شکلی متمایز را داراست. تمیز کردن این ورق ها آسان بوده و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد. اشکال منظم بر روی این نوع ورق باعث شده است که خواص ضد لغزش مناسبی برای بارگیری تریلرها- و عابرین پیاده مناسب باشد. توضیحات ذکر شده نشان میدهد که ورق آجدار برای مصارف صنعتی کاربرد بیشتر وبهتری دارد.

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربه ی گرانبها در زمینه ی تأمین و توزیع و عرضه انواع ورق آلیاژی. – انواع فولاد آلیاژی با اشکال مختلف تولیدی .از جمله ورق- میلگرد – تسمه – پروفیل – میلگرد با استاندارد و گواهینامه های روز دنیا در سراسر ایران فعالیت مینماید.
صنعتگر گرامی از اینکه ما را جهت خرید فولاد آلیاژی مورد نیاز خویش انتخاب می نمایید سپاسگزاریم.
ارتباط با ما: 09122136675 – 02128423820
fooladrasuldalakan@gmail.com